Dlaczego warto wykupić autocasco pojazdu?

W dzisiejszych czasach ubezpieczenia są rzeczą niebywale powszechną. Oprócz standardowego ubezpieczenia na życie istnieje również wiele innych rodzajów ubezpieczeń, jak na przykład na dom czy na samochód. Ubezpieczenia samochodu należą do ubezpieczeń komunikacyjnych i jednym z nich jest właśnie AC.

warto mieć autocascoAC, czyli inaczej mówiąc autocasco, jest ubezpieczeniem dobrowolnym, a więc nikt nie jest zobowiązany do zakupienia takiego ubezpieczenia. Jednak na pewno należy się zastanowić czy nie warto wydać troszkę pieniędzy na AC, ponieważ korzyści jakie to ze sobą niesie mogą okazać się wręcz zbawienne w niektórych okolicznościach.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co może się przytrafić w trakcie prowadzenia samochodu. Nawet najbardziej ostrożny kierowca w niektórych sytuacjach nie da rady uniknąć stłuczki. Nikt także nie może przewidzieć ani odpowiadać za działania innych osób. Tak więc autocasco jest zabezpieczeniem na wypadek zaistnienia różnych nieprzewidzianych sytuacji.

Zalety i wady autocasco

Do zalet zakupienia ubezpieczenia AC należą przede wszystkim te rzeczy, które są objęte tymże ubezpieczeniem. Są to między innymi szkody wyrządzone w wyniku wypadku czy kolizji zarówno z innymi samochodami jak i ze zwierzętami. Ubezpieczenie także obejmuje szkody wyrządzone przez osoby trzecie, jak na przykład wybicie szyby, zarysowanie karoserii.

bez ubezpieczeniaPonadto, odszkodowanie dostaniemy także w przypadku kradzieży auta albo jego części. Ubezpieczenie obejmuje również szkody wyrządzone przez działanie żywiołów podczas pożaru czy powodzi.

Ubezpieczenie autocasco nie obejmuje jednak wszystkich sytuacji, których wynikiem jest szkoda materialna związana z pojazdem i przez podjęciem decyzji trzeba na tę kwestię także zwrócić uwagę. Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w sytuacji kiedy będziemy prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwym lub też celowo albo bez zachowania podstawowych zasad ostrożności doprowadzimy do szkody.

Dodatkowo powinno się pamiętać o tym, żeby niezwłocznie wymienić zamek w momencie utraty kluczyków do auta, ponieważ w przeciwnym razie kiedy samochód zostanie skradziony nie otrzymamy odszkodowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie AC?

Ponieważ nie jest to obowiązkowe, zakup ubezpieczenia AC nie jest mały, zwłaszcza dla młodych kierowców. Składka dla bardziej doświadczonych osób jest mniejsza, ale zależy to także od wielu innych rzeczy jak na przykład marka auta, jego przebieg, czas bezkolizyjnej jazdy.

Dobrym sposobem na zorientowanie się ile w konkretnym przypadku będzie trzeba zapłacić za ubezpieczenie jest kalkulator AC. Można go bez problemu znaleźć w Internecie. Po wejściu na stronę ukażą się nam pytania dotyczące samochodu, kierowcy i innych użytkowników, na które trzeba będzie odpowiedzieć. Po wpisaniu odpowiednich informacji otrzymamy zestawienie ofert różnych firm ubezpieczeniowych.

Podsumowując, ubezpieczenie autocasco może naprawdę okazać się przydatne w wielu sytuacjach, nad którymi nie będziemy w stanie zapanować, tak więc na pewno warto przynajmniej dobrze przemyśleć pomysł zakupu autocasco.

 
ODBLOKUJ listę prawników...