Kiedy wreszcie rozpoczyna nam się wyczekany urlop, zazwyczaj chcemy gdzieś wyjechać, aby odpocząć i przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Własny samochód należy prawdopodobnie do najwygodniejszych środków transportu, ponieważ pozwala na całkowitą swobodę. Nożna jechać gdzie się chce, kiedy i na jak długo i na bieżąco zmieniać plany jeśli zajdzie taka potrzeba.

Aby takie wakacje naprawdę pozwoliły na odpoczynek, warto by było zdjąć sobie z głowy ciężar myśli związanych z ewentualnymi nieprzyjemnymi wydarzeniami, jak kolizja czy kradzież. Na taki psychiczny spokój pozwoli właśnie ubezpieczenie AC samochodu, czyli autocasco.

O zakupie autocasco warto pomyśleć już jakiś czas przed planowanymi wakacjami, po to aby w spokoju i bez pośpiechu móc przejrzeć wszystkie proponowane oferty i mieć możliwość wyboru takiej, która najbardziej będzie odpowiadać potrzebom konkretnego klienta.

Czym jest ubezpieczenie AC?

Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które zgodnie z umową pomiędzy właścicielem a firmą ubezpieczeniową zapewnia wypłacenie odszkodowania w rozmaitych sytuacjach powodujących szkodę materialną związaną z pojazdem. Sytuacje te są określone w umowie i to one powinny być głównym kryterium wyboru danego ubezpieczenia.

AC obejmuje wszelakie szkody mechaniczne pojazdu, które są skutkiem kolizji czy większego wypadku, a także działań osób trzecich o charakterze chuligańskim. Ubezpieczenie pokrywa szkody powstałe zarówno z winy właściciela auta jak i kogoś innego.

Nie można jednak doprowadzić do szkody celowo, pod wpływem alkoholu lub bez posiadania ważnych dokumentów. W takich przypadkach odszkodowanie nie będzie wypłacone.

Dodatkowo, ubezpieczenie AC pokrywa koszty związane z kradzieżą samochodu lub jego części, tak więc będą w obcym miejscu można bez obaw zostawić samochód na noc nie bojąc się utraty auta, ponieważ jego wartość zostanie przez ubezpieczyciela zwrócona.

Czy warto wykupić autocasco?

Wyjazd na wakacje może być dodatkowym argumentem przemawiającym za kupnem ubezpieczenia AC. Wszystkie opisane wyżej sytuacje mogą mieć miejsce także w rodzinnych stronach danego kierowcy, jednak w miejscach obcych jest większe ryzyko, że coś może się stać, a na pewno odczuwa się większy strach o to.

Może się okazać to jeszcze bardziej przydatne w sytuacji wakacji za granicą, gdzie miejsca pobytu będą zupełnie nieznane, a ewentualne nieprzyjemne okoliczności zupełnie nie do przewidzenia. Właśnie jedną z zalet ubezpieczenia AC jest jego ważność także poza granicami naszego kraju, co daje pełną swobodę podróżowania i zapewnia psychiczny spokój.

Tak więc, planując samochodową wakacyjną wycieczkę, warto zastanowić się nad wykupieniem autocasco, które to będzie chroniło pojazd zarówno w czasie urlopu, jak i długo po jego zakończeniu, ponieważ takie ubezpieczenia zazwyczaj wykupuje się na okres dwunastu miesięcy.
ODBLOKUJ listę prawników...