Pozabankowy kredyt konsolidacyjny – co to znaczy?

W dzisiejszych czasach niestety bardzo często możemy napotkać osoby, które z różnych życiowych przyczyn zostały zmuszone do tego, by zaciągnąć kredyt. Jeszcze jeden drobny kredyt nie stanowi w zasadzie dużego kłopotu. Ale jeśli kredyt jest potężny, jak się dzieje w przypadku kredytów na dom lub na mieszkanie, co dotyczy głównie młodych ludzi, wówczas zaczynają się poważniejsze problemy.

Takie problemy mogą również zaistnieć, kiedy ktoś posiada kilka kredytów, każdy na nieco innych warunkach i wiadomo, wszystkie jednocześnie trzeba spłacać. Przy większej liczbie kredytów i różnych kwotach do zapłaty, łatwo jest się pogubić w rachunkach i ma się wrażenie jakby nie panowało się nad sytuacją.

Dodatkowo, można odczuwać, że mając tyle różnych kredytów, mamy naprawdę olbrzymie długi, choć w zasadzie nie jest tak źle. Warto więc pomyśleć o możliwości zrobienia niejako porządku w swoich kredytach, aby mieć jak najmniej problemów ze spłatą pieniędzy.

Kiedy należy pomyśleć o pozabankowy kredycie konsolidacyjnym?

Pozabankowy kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy nie mamy szans na kredyt w zwykłym banku i posiada myco najmniej dwa kredyty pozabankowe. Aby nasze długi były bardziej przejrzyste, dobrze by było połączyć wszystkie posiadane przez nas kredyty w jeden większy.

Kiedy chcemy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny musimy pamiętać o tym, że zmieni nam się wysokość oraz ilość rat, które będziemy musieli spłacić danej firmie. Dzieje się tak, ponieważ każdy z kredytów zaciągniętych wcześniej mieliśmy na innych warunkach, a raty w przypadku nowego kredytu będą jakby średnią rat wcześniejszych kredytów, choć oczywiście wiadomo, że ten rachunek jest znacznie bardziej skomplikowany.

Kiedy uporządkujemy sobie nasze kredyty, będzie nam o wiele łatwiej ogarnąć całość naszych finansów, zaplanować coś i ogólnie będziemy wiedzieć ile pieniędzy na co możemy przeznaczyć, żeby spokojnie móc spłacać raty nowego kredytu konsolidacyjnego.

Kto może zaciągnąć pozabankowy kredyt konsolidacyjny?

W zasadzie każda pełnoletnia osoba, która już posiada co najmniej dwa kredyty ma możliwość skorzystać z opcji połączenia ich i zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. W tym przypadku nie potrzebne nam będą żadne zaświadczenia o zarobkach ani nikt nie będzie nas sprawdzał w bazie biura informacji kredytowej, dlatego możemy być praktycznie pewni, że nikt nie będzie nam robił problemów na drodze do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego.

Oprócz osób fizycznych, również firmy mają możliwość zaciągnąć kredyt pozabankowy konsolidacyjny, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Tak więc, warto pamiętać o tym, że zawsze mamy możliwość zamienić wiele posiadanych kredytów na jeden duży i w ten sposób uporządkować swoje finanse i zapewnić im przejrzystość na przyszłe lata.
ODBLOKUJ listę prawników...