Prawo bankowe
Powstawanie, funkcjonowanie, a także zasady likwidowania wszystkich instytucji bankowych, a zwłaszcza banków, reguluje prawo bankowe. Określa ono również zasady funkcjonowania nadzoru bankowego.

Prawo bankowe dzieli się ma prywatne prawo bankowe, czyli prawo umów bankowych, które reguluje zasady zawierania i wykonywania umów, które klienci zawierają z bankami oraz publiczne prawo bankowe. Publiczne prawo reguluje bezwzględnie obowiązujące zasady funkcjonowania wszystkich instytucji bankowych, takich jak na przykład dopuszczalne normy prawne funkcjonowania banków, czy też zasady dotyczące utrzymania płynności finansowej banków.

Prawo handlowe
Jeśli masz własną firmę i kompletnie nie znasz się na prawie, warto zatrudnić, bądź chociaż konsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie handlowym. Pomoże Ci on napisać wszelkiego rodzaju umowy, przygotować projekty regulacji wewnętrznych spółek oraz uchwał i zarządzeń władz spółek. Jeśli będziesz miał z tym problem, to już nie będziesz się musiał tym martwić.

Taki prawnik chętnie Ci doradzi w tworzeniu nowych spółek i podmiotów gospodarczych. Sporządzi dla Ciebie formularze niezbędne w tym działaniu. Nie musisz się też martwić o zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym, ponieważ taki prawnik zrobi to za Ciebie. No i najważniejsze, doradzi we wszelkich kwestiach, związanych z handlem. Prawo handlowe jest jedną z dziedzin prawa, na której „zwykli” ludzie kompletnie nie muszą się znać, jeśli mają to od kogoś, kto im w tym pomoże. Warto więc mieć stały kontakt z prawnikiem, którego mocną stroną jest prawo handlowe. Zapraszam więc do zapoznania się z naszą ofertą.