Jeśli zastanawiasz się nad studiowaniem prawa, musisz wiedzieć, że samo skończenie studiów nie jest równoznaczne z rozpoczęciem praktyki zawodowej. Bardzo ważna jest jeszcze aplikacja, którą dostają tylko najbardziej uzdolnieni studenci – absolwenci, albo Ci, którzy mają wiele znajomości.

Same studia nie są mega trudne. Oczywiście są, bardzo, ale nie jest to nie do przejścia. Trzeba się wiele uczyć, kuć na pamięć wszelkie ustawy i tym podobne, ale nie jest źle. Problem zaczyna się dopiero po obronie. I jeśli nie masz w głowie tego, że jedyne co chcesz w życiu w robić to prawo, to najlepiej nawet nie zaczynaj studiów. Jeśli jednak czujesz, że to Twoje powołanie, a dodatkowo masz rodzinę prawników, to proszę bardzo, to zawód stworzony dla Ciebie.

Jeśli nie masz rodziny prawniczej, to niestety, ale musisz się naprawdę dobrze uczyć. Jeśli Ci się to uda, a wiesz, że na pewno chcesz zostać prawnikiem, to pamiętaj, że marzenia się spełniają i wszystko jest możliwe, jeśli będziesz na to pracować.